Bruksizmo gydymas

Griežimas dantimis (kitaip – bruksizmas) – tai nevalingas veiksmas, kurio metu viršutinio ir apatinio žandikaulio dantys trinasi dantų paviršiais ne kramtymo ir ne rijimo metu.

Bruksizmą gali sukelti įvairios priežastys – netaisyklingas sąkandis, žandikaulio padėtis, prastai atliktas dantų plombavimas ar protezavimas. Tačiau viena dažniausių griežimo dantimis priežasčių – patiriamas stresas. Būdingiausi bruksizmo požymiai – nudilę dantys, padidėjęs kramtymo raumenų tonusas, apatinio žandikaulio sąnario skausmas.

image

Bruksizmo gydymo galimybės

01

Dantų atkūrimas

Dantų atkūrimas Esant nedideliems pažeidimams, pakanka, pasitelkus estetinį plombavimą, dantų laminates ar aukštos kokybės protezus, atkurti nugriežtus dantų paviršius.

02

Ortodontinis gydymas

Jeigu griežimą dantimis sukelia netaisyklingas sąkandis ar kreivi dantys, taikomas ortodontinis gydymas.

03

Sukandiminės kapos

Sukandiminės kapos Specialios sukandiminės (okliuzinės) kapos, uždedamos nakčiai ant vieno iš žandikaulio dantų, neleidžia dantims kontaktuoti tarpusavyje ir užkerta kelią tolesniam dantų nusidėvėjimui. Jos ne tik saugo dantis nuo tolesnio dilimo, bet ir atpalaiduoja raumenis bei apsaugo sąnarį.

04

Kineziterapija

Jeigu griežimas dantimis kyla dėl raumenų įtampos, netaisyklingos žandikaulio padėties, padeda specialiai pritaikytos mankštos, fiziniai pratimai, todėl pacientas nukreipiamas kineziterapiniam gydymui.

05

Kompleksinis gydymas

Dažniausiai bruksizmą sukelia kelios priežastys, todėl daugeliu atveju jo gydymui ir profilaktikai taikomas kompleksinis gydymas, kurio metu derinami keli gydymo metodai, o pacientu rūpinasi skirtingų sričių specialistų komanda.

Greta Markevičiūtė

Esame patyrę savo srities profesionalai, visada siekiantys užtikrinti maksimaliai kokybišką rezultatą. Mūsų klinikoje bruksizmo gydymą atlieka ilgametę patirtį šioje srityje turintys gydytojai, pasirengę pasiūlyti kiekvienam iš Jūsų tinkamiausius, geriausią rezultatą užtikrinančius sprendimus. Primename, kad pastebėjus bruksizmo simptomus, reikėtų nedelsti ir kreiptis į gydytoją odontologą, kuris įvertins dantų pakenkimo lygį ir sudarys efektyviausią gydymo planą. Kuo anksčiau kreipsitės ir kuo mažiau bus pažeisti Jūsų dantys, tuo greitesnis ir paprastesnis gydymas laukia. Patikėkite mums savo dantų sveikatą. Mūsų tikslas – pateisinti kiekvieno Jūsų pasitikėjimą ir užtikrinti efektyviausią gydymą

image
sticker

Gydytojai atlieka šias paslaugas

Kitos aktualios jums paslaugos

ico
0
Odontologijos ekspertų
ico
0
Metų darbo patirtis
ico
0
Laimingų pacientų

Registracija internetu

Kontaktinė informacija
Papildoma informacija