Burnos chirurgija

Burnos chirurgija – odontologijos sritis, apimanti ne tik dantų, bet ir liežuvio, žandikaulių, burnos gleivinės, sinusų patologijų diagnostiką ir chirurginį gydymą.

Burnos chirurgai atlieka chirurginį dantų šalinimą, dantenų recesijų gydymą, danties šaknies viršūnės rezekcijas, lūpos ir liežuvio pasaitėlio plastiką, žandikaulių cistų ir gerybinių minkštųjų burnos audinių darinių šalinimą  bei kitas burnos ertmės chirurgines procedūras ir operacijas. Burnos chirurgija yra neatsiejama kompleksinio gydymo dalis, implantuojant ir protezuojant dantis. Prieš dantų atkūrimą implantais neretai prireikia žandikaulio kaulo priauginimo ar sinuso dugno pakėlimo operacijos.

image

Dažniausios burnos chirurgijos procedūros

01

Protinių dantų šalinimas

Protiniai, o taip pat retinuoti (pilnai susiformavę, bet dėl įvairių priežasčių neišdygę) dantys gali sukelti nemažai problemų visai burnos sveikatai. Kai protiniai dantys neatlieka kramtymo funkcijos, juos sunku kokybiškai išvalyti ir jie gali pakenkti gretimiems dantims, rekomenduojama juos pašalinti. Dantų šalinimas dažniausiai atliekamas, pritaikius vietinę nejautrą.

02

Žandikaulio kaulo priauginimas

Netekus dantų, sumažėja žandikaulio kaulo stimuliavimas, todėl jis pradeda nykti. Neatkūrus dantų laiku, prieš implantacijos procedūrą tenka priauginti trūkstamą kaulo kiekį. Kaulas priauginamas, naudojant paciento kaulo audinius arba kaulo pakaitalą. Atkūrus reikiamą kaulo kiekį, galima sėkmingai atlikti implantaciją.

03

Sinuso dugno kėlimas

Praradus viršutiniame žandikaulyje esančius dantis, žandikaulio kaulas ima tirpti. Sinuso dugno pakėlimo operacijos metu pakeliama sinuso gleivinė ir priauginamas reikiamas kaulo kiekis.

04

Minkštųjų audinių cistų šalinimas

Žandikaulių cistos dažniausiai susiformuoja dėl dantų šaknų infekcijos, dantų plokštelės ar epitelio liekanų. Danties šaknies cistos priežastimi gali būti negyvas danties nervas, negydytos ar blogai gydytos dantų šaknys. Cistas galima pašalinti tik chirurginiu būdu. Siekiant išvengti komplikacijų, būtina pašalinti ir cistų atsiradimo priežastis – atlikti dantų šaknų kanalų gydymą, pašalinti stipriai suirusias šaknis.

Andrius Petrauskas

Burnos chirurgija – tai sudėtinga ir nepaprastai daug žinių bei kompetencijų reikalaujanti odontologijos sritis. Mūsų burnos chirurgijos specialistas nuolat tobulina savo žinias ir pasitelkdamas savo patirtį, modernią įrangą, naujausias chirurginio gydymo metodikas bei kokybiškiausias medžiagas, sėkmingai sprendžia net pačias sudėtingiausias problemas. Mūsų burnos chirurgo tikslas – pateisinti kiekvieno Jūsų pasitikėjimą.

image
sticker

Gydytojai atlieka šias paslaugas

Kitos aktualios jums paslaugos

ico
0
Odontologijos ekspertų
ico
0
Metų darbo patirtis
ico
0
Laimingų pacientų

Registracija internetu

Kontaktinė informacija
Papildoma informacija