Vaikų odontologija

Egzistuoja klaidinanti nuomonė, kad pieninių dantų vaikams gydyti nereikia. Tai yra netiesa. Klinikoje dirbantys gydytojai odontologai, didelį dėmesį skiria pieninių dantų būklei.

image

01

Kada pradėti?

Vaikas turi būti pratinamas valyti dantis nuo pat mažų dienų. Beje, iki 6-7 metų dantis vaikams turi valyti tėvai. Kol mažylis neišmoksta rašyti, jo rankų judesiai yra nepakankamai koordinuoti tinkamai išsivalyti dantis. Be abejo, mažas vaikas gali pats pratintis valyti dantis šepetėliu, bet pabaigti dantų valymą turi tėvai. Be to, mama ir tėtis turi patys būti pavyzdžiu, kurį vaikas stebės ir imituos.

02

Kaip dažnai lankytis?

Vieniems mažiesiems pacientams užtenka porą kartų per metus profilaktiškai apsilankyti gydytojo odontologo apžiūrai bei atlikti procedūras skirtas ėduonies profilaktikai, tokias kaip: apnašų valymas, fluoro preparatų uždėjimas, krūminių dantų silantavimas. Kitiems, susidūrusiems su didesnėmis problemomis, gali būti reikalingos tokios procedūros kaip: pieninių dantų plombavimas, kanalų gydymas, šalinimas, plieninių vainikėlių uždėjimas.

03

Kokios procedūros atliekamos vaikams?

Klinikoje mažieji pacientai bei jų tėveliai yra supažindinami su burnos higienos procedūromis, dantų valymo priemonėmis ir būdais. Taip pat klinikoje atliekamos aplikacijos fluoro laku, kuriuo „sustiprinamas“ danties paviršius. Apie šeštus metus, išdygus pirmiesiems nuolatiniams krūminiams dantims, patariama jų kramtomuosius paviršius padengti silantais. Silantai – tai medžiaga, skirta įdubų ir vagelių ėduonies profilaktikai. Aplikuoti ant sveikų, ėduonies nepažeistų vagelių, silantai mechaniškai uždaro vageles bei įdubas ir taip užkerta kelią ėduonies atsiradimui. Šiuolaikiniai silantai taip pat išskiria fluorą, kuris veikia kariostatiškai. Geriausia silantus aplikuoti dygstant nuolatiniams dantims – 5-8 m. (dygsta pirmieji nuolatiniai krūminiai dantys), bei 9-13 m. (dygsta kapliai ir antrieji krūminiai dantys). Gydytojas atlieka profilaktinę apžiūrą, psichologinį vaiko paruošimą, moko vaikus taisyklingai valyti dantukus ir nustato valymo efektyvumą;

04

Kodėl būtina gydyti pieninius dantis?

Negydant pieninių dantų vaikas nuolat jaučia skausmą, gali atsirasti patinimas, taip pat tai gali pažeisti nuolatinių dantų formavimąsi bei turėti įtakos ortodontinių problemų atsiradimui ateityje. Jeigu susiduriame su tuo, kad vaikas jaučia didelę baimę gydymo metu ar dėl kitų priežasčių, visą Jūsų vaikui reikalingą gydymą galime atlikti taikant sedaciją.

Gydytojai atlieka šias paslaugas

Kitos aktualios jums paslaugos

ico
0
Odontologijos ekspertų
ico
0
Metų darbo patirtis
ico
0
Laimingų pacientų

Registracija internetu

Kontaktinė informacija
Papildoma informacija