DANTŲ BALINIMAS

Viena iš populiariausių grožio procedūrų odontologijos srityje – yra dantų balinimas. Pirmosios dantų balinimo procedūros buvo atliekamos daugiau nei prieš šimtą metų, balinimo metu buvo naudojamas vandenilio peroksidas. Vandenilio peroksidas naudojamas ir dabar, tačiau pagrindiniai pokyčiai įvyko dantų balinimui naudojamų technologijų srityje.

Dantų balinimo būdai:

 • Naujausiu “Biolase” lazeriu;
 • Balinimo greitintuvu “Beyond”;
 • Kapomis (namuose);
 • Pavienių dantų endo (vidinis) balinimas.

Visi būdai turi vieną pagrindinį panašumą – naudojama ta pati veiklioji medžiaga vandenilio peroksidas. Balinimo metu, vandenilio peroksidas (H2O2) ant danties paviršiaus skyla į vandenį (H2O) ir laisvąjį deguonį (O). Laisvasis deguonis yra chemiškai labai aktyvus ir oksiduodamas skaido didelius organinius junginius į smulkesnius, todėl spalvą turintys junginiai tampa bespalviais ir dantys išbąla.

Priklausomai nuo naudojamų technologijų, skiriasi vandenilio peroksido koncentracija, procedūros laikas. Efektyviausias ir saugiausias būdas – balinimas klinikoje, kur balinimo procesą kontroliuoja gydytojas odontologas.

Svarbi informacija prieš balinimą

Negalima balinti dantų, kurie nulūžę, su stipriai pažeistu ar su nusidėvėjusiu emaliu esant dantenų uždegimui, periodontitui. Balinimo procedūra nerekomenduojama daryti asmenims iki 18 metų, nėščiosioms, maitinančioms moterims.

Svarbu žinoti, kad plombos, vainikėliai nebala, po balinimo procedūros gali prireikti juos keisti ar koreguoti. Dantų spalvos pokyčius lemia daug veiksnių, pagrindiniai: dažantys produktai (kava, arbata, raudonas vynas, tabakas), amžiniai dantų pokyčiai, įvairios dantų traumas, fluoro perteklius, medikamentų vartojimas ir kt.

Siekiant geresnio rezultato prieš ir po balinimo labai svarbi reguliari profesionali burnos higiena. Tam tikrais atvejais, balinant dantis, procedūrą gali tekti pakartoti keletą kartų.

Dantų balinimo būdai

Dantų balinimas kabinete – naujausiu Biolase EPIC lazeriu

Šiuo metu tai modernus, progresyvus, efektyvus balinimo būdas. Biolase kompanija yra viena iš lyderių lazerių gamintojų pasaulyje jau 20 metų. Biolase EPIC yra naujausias minkštųjų audinių lazeris rinkoje. Lyginant su kitomis ofisinio balinimo sistemomis, su EPIC lazeriu balinimo procedūros laikas daug trumpesnis, trukmė apie 20 minučių. Pacientai balinimui registruojami valandai, bet didesne laiko dalis tenka pasiruošimui. Balinant su Biolase EPIC pasiekiamas giluminis balinimo efektas – balinimo medžiaga pasiekia ne tik emalį, bet ir dentiną.

Procedūros metu, naudojamas originalus LaserGel20 dantų balinimo rinkinys, kuris garantuoja geriausią galimą balinimo rezultatą. Taip pat apsaugomi danties audiniai: naudojama medžiaga sugeria lazerio šviesą, todėl neišsiskiria šiluma, kuri neigiamai veikia danties audinius.

Pagrindiniai balinimo su Biolase EPIC lazeriu pranašumai:

 • pažangi, saugi technologija;
 • stulbinantis rezultatas;
 • rezultatas per trumpą laiką;
 • mažiausias dantų jautrumas po balinimo (arba iš viso jo nėra), lyginant su kitais balinimo būdais.

Dantų balinimas kabinete – balinimo greitintuvu „Beyond“

Balinant dantis Beyond balinimo lempa, balinimo gelis veikiamas aukšto intensyvumo mėlynos šviesos spinduliu. Specialiojo optinio proceso metu pašalinami žalingi infraraudonieji ir ultravioletiniai spinduliai. Balinimo metu, balinimo medžiaga, aktyvuoja dantyje esantį deguonį, kuris išvalo danties paviršių ir pašalina iš dentino kanalėlių šlakus, ko pasekoje dantys šviesėja. Balinimo trukmė – 30-50 minučių.

Dantų balinimo greitintuvu „Beyond“ pranašumai:

 • Greitas ir akivaizdus dantų balinimo efektas. Testais įrodyta, kad po dantų balinimo sistema „Beyond“, dantų baltumas pakyla per 5 pakopas VITA skalėje. Pacientai iš karto gali pamatyti akivaizdų efektą.
 • Dantų balinimo procedūros greitis. Per 40 minučių patamsėjimas, kuris formavosi net kelis metus, dingsta.
 • Saugumas. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vandenilio peroksido naudojimas dantų balinimui yra efektyvus ir saugus.

Dantų balinimas namuose su individualiomis kapomis

Pirmo vizito metu gydytojas nuima dantų atspaudus, laboratorijoje pagaminamos individualios dantų balinimo kapos. Antro vizito metu gydytojas pritaiko dantų balinimo kapas Jūsų burnoje ir paaiškina kaip jomis naudotis. Dantų balinimo procedūra su kapomis, į kurias įšvirkščiama balinimo želė, atliekama kiekvieną ar kas antrą naktį, kai jūs miegate arba dienos metu. Balinimo procedūros atliekamos iki 10 dienų, atsižvelgiant į pradinę dantų spalvą ir procedūros efektyvumą. Kontrolei reikėtų pasirodyti po 2-3 savaičių, kad gydytojas įvertintų balinimo efektyvumą ir dantų bei gleivinės būklę.

Dantų balinimo metu gali padidėti dantų jautrumas, tokiu atveju rekomenduojama dantis balinti kas antrą dieną arba naudoti jautrumą mažinčią dantų pastą.

Pavienių dantų balinimas (negyvu dantų balinimas)

Negyvi dantys balinami iš vidaus. Į specialiai paruoštą danties vainiko ertmę, įdedama balinamoji medžiaga ir uždaroma laikinu užpildu. Balinamoji medžiaga laikoma ir keičiama individualiai, kol bus pasiektas norimas rezultatas.

SVARBU!

Kiekvieno paciento rezultatas po balinimo yra individualus. Rezultatą lemia daug faktorių, pagrindiniai: danties struktūra, emalio storis, įgimtas atspalvis, amžius, asmeniniai įpročiai ir kt. Negyvi dantys, plombos ir vainikėliai nebąla, todėl plombavimas ir protezavimas turi būti atliekami po balinimo, pritaikant spalvą prie esamų dantų. Esamas restauracijos gali tekti keisti ar koreguoti. Pacientams, kurių dantys nulūžę ar su stipriai pažeistu emaliu, balinimo procedūros taikyti negalima.

Prieš dantų balinimą rekomenduojama atvykti gyd.odontologo konsultacijai ir būtina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną.

How to enable JavaScript in your browser