ESTETINIS PLOMBAVIMAS

Kas yra estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – tai puiki galimybė funkcionaliai ir estetiškai atkurti dantis, kurie yra pažeisti ėduonies (lot. caries) ar yra nudilę, pakeitę spalvą.

Šiuolaikinės estetinės odontologijos galimybės išties plačios – galima atstatyti vieną ar visus priekinius dantis, restauruoti krūminius dantis, suformuoti vageles, kauburėlius; uždaryti tarpus (lot. diastema) tarp dantų, išlyginti dantų lanką.

Nors šiandieną odontologija siūlo daug priemonių, padedančią suteikti puikią dantų formą, spalvą, padėtį dantų lanke, pavyzdžiui, laminatės, breketų sistema, protezavimas bemetale keramika ir pan., tačiau mažiausiai invazijos reikalaujanti (išskyrus breketų sistemą) ir greičiausia procedūra siekiant tobulos šypsenos, yra estetinis plombavimas.

Tiesiogiai restauruojant dantis kompozitinėmis medžiagomis (žmonės, tai vadina tiesiog „helio plombomis“), dantys nėra šlifuojami, daugeliu atveju lieka gyvybingi, o estetinių plombų dėka atkuriama dantų forma, dydis, spalva, skaidrumas (šiuolaikinių kompozitinių plombų tvirtumas, dilumas, spalva ir kitos savybės artimos danties audiniams).

Estetinis plombavimas – tai procedūra, reikalaujanti ypatingo kruopštumo, profesionalumo ir atidumo iš gydytojo bei kantrybės iš paciento. Ir vis dėl to – ar verta ryžtis estetiniam plombavimui? Nėra visiems tinkančio atsakymo, nes kiekvienas atvejis individualus. Kas geriausiai tinka Jums, atsakys gydytojas – odontologas konsultacijos metu.

Dantų priežiūra po estetinio plombavimo procedūros

Atlikus dantų estetinį plombavimą patariame juos prižiūrėti įprastais būdais: nuolat valyti dantų šepetėliu ir pasta, naudoti tarpdančių valymui skirtą higieninį siūlą. Po procedūros nepatartina naudoti kieto šepetėlio ar dantų pastų su granulėmis.

Taip pat rekomenduojame du kartus per metus atlikti estetiškai plombuotų dantų poliravimą. Taip bus atnaujinamas danties paviršiaus blizgesys.

How to enable JavaScript in your browser