GYDYMAS TAIKANT SEDACIJĄ

Odontologinis gydymas dažniausiai atliekamas taikant vietinę nejautrą tiek vaikams, tiek suaugusiems. Bet dėl įvairių priežasčių, pacientams gali būti reikalinga sedacija. Tokiu atveju gydymas atliekamas su anesteziologo-reanimatologo priežiūra.

Gydymas taikant sedaciją rekomenduojamas:

  • Dėl didelio baimės jausmo;
  • Kai vaikas labai mažo amžiaus;
  • Kada reikalingas sudėtingas ir ilgas gydymas;
  • Kada patiriamas stiprus pykinimas;

Sedacijos metu naudojami medikamentai, kurie padeda pacientams atsipalaiduoti gydant dantis. Klinikoje taikomi du sedacijos tipai: peroralinė ir intraveninė sedacija. Renkant sedacijos tipą, atsižvelgiamą į paciento būklę bei planuojamas atlikti odontologines procedūras.

  • Peroralines sedacijos metu pacientas išgeria gydytojo paskirtus vaistus prieš odontologines procedūras. Pacientas turi jaustis atsipalaidavęs, bet nemiegoti. Pagrindinis šio sedacijos tipo minusas, kad vaistų poveikis ne visada nuspėjamas ir gali jie būti neefektyvūs. Todėl mūsų klinikoje taikomas labai retai.
  • Intraveninės sedacijos metu pacientui vaistai yra leidžiami į vieną. Pacientas miega, bet jį galima lengvai pažadinti. Naudojamų vaistų poveikis prognozuojamas, todėl šis sedacijos tipas yra saugesnis ir efektyvesnis lyginant su peroraline sedacija. Intraveninės sedacijos metu sekamas kvėpavimas, širdies veikla, kraujospūdis.

Atmintinė tėvams apie paruošimą vaiko dantų gydymui su nejautra

 

How to enable JavaScript in your browser